Vykradené vozidlo s nepoškozeným zámkem

Pneu Stacho Vsetín » Novinky » Vykradené vozidlo s nepoškozeným zámkem 

Pokud nešetříme na pojištění a ukradnou či vykradou nám vozidlo, jedná se pouze o nepříjemnost. Problém však může nastat v případě, když k loupeži dojde, aniž by zloděj poškodil zámek, okna či cokoliv jiného. Pojišťovny sice proti policejnímu protokolu škodu již běžně proplácí, zdaleka to však není pravidlo. Pak se jen těžko vysvětluje, že ta navigace za 10.000 Kč v autě prostě byla a že jsme si ji nezapomněli doma na kuchyňském stole.

Dostali jste se do výše zmíněné situace?

  • Potom běžte co nejdříve na policii, případně volejte tísňovou linku.

Pokud loupež nebude řádně zadokumentovaná, od pojišťovny asi neuvidíte ani korunu. Dokonce ani u sebepečlivěji zdokumentovaných škodných událostí se nemusíte setkat s úspěchem. Řada pojišťoven totiž stále praktikuje filozofii, že aby mohlo být z jejich strany uvolněno pojistné plnění, musí být zřejmé, že zloděj „překonal překážku“ – tzn. došlo k evidentnímu poškození zámku, dveří, oken atd. Pokud však k „překonání překážky“ nedošlo a zloději použili tzv. polský klíč, pojišťovny mohou začít dělat nepříjemnosti.

V takovém případě nezbývá nic jiného, než si zažádat o znalecký posudek. Pokud tento posudek potvrdí vniknutí do vozidla, naprostá většina pojišťoven již škodu uhradí. Pokud ne, budete se muset obrátit na soud.

  • Jednejte okamžitě a požadujte zajištění stop.

Pokud si na ukradenou navigaci vzpomenete za dva týdny, jen stěží u pojišťovny pochodíte. Bez ohledu na to, kde jste, požadujte okamžité sepsání protokolu.

  • Buďte ve svém vyjádření jednoznační

Pokud by měla policie tendenci situaci řešit takovým stylem, že by se vás stále ptala, zda jste si skutečně jistí, že chybějící navigace v autě opravdu byla či zda jste ji třeba někde nenechali, buďte resolutní. Policie má povinnost vaši výpověď zaevidovat, i kdybyste tvrdili, že vás okradli Marťani. Pokud v protokolu nebude jasně zmíněno, že k loupeži došlo bez překonání překážky, vyžadujte nápravu, případně se nebojte zažádat o provedení expertízy. Pokud bude její výsledek kladný, náklady na ní vám včetně škody jako takové proplatí pojišťovna.

Podle policejního protokolu se určuje výsledek řízení

Solidní pojišťovny postupují při likvidaci pojistné události podle policejního protokolu. Pokud policie shledá, že ke krádeži došlo, peníze proplatí. V opačném případě nikoliv. Je teoreticky možné, že pokud policie krádež připustí, nicméně nedojde k překonání překážky, bude pojišťovna trvat na došetření případu. To v praxi znamená zjištění, zda bylo vozidlo řádně uzamčeno, zda nedošlo třeba i k pojišťovacímu podvodu apod. Naprostá většina solidních pojišťoven však nakonec škodu proplatí.

Cennosti nepatří na sedadlo

Vždy je lepší problémům předcházet, než jim čelit. Nikdy tedy v automobilu nenechávejte peněženku, fotoaparát, přenosnou navigaci apod. Vždy kontrolujte uzamčení všech dveří včetně kufru, jelikož zejména v zimních měsících může vlivem mrazu některý ze zámků „vyskočit“ a zůstat otevřený. Nezapomínejte, že pojišťovny nerady vyplácí škody a udělají (téměř) cokoliv, aby se mu vyhnuly.


Novinky


Pneu Stacho Vsetín

Provozní doba

  • Pondělí 8:00 16:00 h
  • Úterý 8:00 16:00 h
  • Středa 8:00 16:00 h
  • Čtvrtek 8:00 16:00 h
  • Pátek 8:00 16:00 h
  • Sobota 9:00 12:00 h
  • Neděle Zavřeno

Kde nás najdete?

Pneu Stacho Vsetín

Ohrada 2069, 755 01, Vsetín

Telefon: (+420) 571 423 399
(+420) 603 540 787

E-mail: pneu.stacho@post.cz


Facebook