Pozor, ať vás do své sítě nechytí lovci nehod

Pneu Stacho Vsetín » Bezpečnost » Pozor, ať vás do své sítě nechytí lovci nehod 

Pokud se dostanete do dopravní nehody (bez ohledu na to, zda ji způsobíte či nikoliv), zbystřete. Existuje totiž možnost, že si vás odchytnou lovci nehod – neoficiální odtahové a servisní služby, jejichž jedinou starostí je vás obrat o co největší peníze, často i nezákonně.

Po nehodě raději nic nepodepisujte

Je až s podivem, s jakou rychlostí se tyto rádoby nehodové služby dokáží dostat k řadě nehod ještě mnohem dříve než policie. Příjemným a suverénním vystupováním pak dokáží účastníka nehody přimět k podpisu smlouvy o zapůjčení náhradního vozidla či opravě poškozeného vozidla, příp. se zavážou jednat za vás s pojišťovnou apod. Zní to sice krásně, je tu ale drobný háček, kterým je cena. Ta bývá mnohonásobně vyšší. Ideální je tedy na výzvy těchto lovců nehod vůbec nereagovat a nic nepodepisovat.

Spoléhejte raději na zavedené firmy

Ideální je při nehodách volat policii, a to zejména pokud škoda není jednoznačně odhadnutelná či případně pokud se zúčastnění nedohodnou na míře zavinění. Z odtahových firem si vybírejte ty zavedené. Pravděpodobnost, že vás takové firma napálí je výrazně nižší.

Pokud se však, ať už je váš důvod jakýkoliv, rozhodnete, že služeb samozvaných „lovců nehod“ využijete, dejte si velký pozor. V prvé řadě je třeba mít na mysli, že jen zapůjčení vozidla může váš rozpočet oškubat o velké peníze. Drobný příklad pro ilustraci: po nehodě máte vozidlo v servisu, avšak potřebujete si udržet mobilitu. Půjčíte si tedy běžné vozidlo typu Škoda Octavia či Ford Focus za standardní cenu kolem 1.000 Kč/den. Za týden tedy zaplatíte zhruba 7.000 Kč. Tuto cenu nebude mít problém akceptovat většina pojišťoven – peníze vám tedy v rámci pojistky proplatí. V případě, že se však k zapůjčení vozidla upíšete některému z lovců nehod, můžete za týdenní půjčení Octavie zaplatit třeba i 30.000 Kč. Problém je však v tom, že pojišťovna vám s největší pravděpodobností proplatí pouze část této sumy (např. jen 10.000 Kč). Zbytek bude na vás. Pokud se navíc rozhodnete nezaplatit, riskujete exekuci a nárust sumy o další desetitisíce na soudních výlohách apod.

Opravu vozidla si domluvte v autorizovaném servise. Přesně se zeptejte, co vše se bude měnit, opravovat, seřizovat apod.

Výše zmíněné pseudonehodové služby vám velice rádi naúčtují za případnou opravu cenu typickou pro autorizovaný servis, ne-li ještě vyšší. Velice často však k opravě dochází v některém z malých garážových rádoby servisů, a to ještě za použití velmi nekvalitních dílů z Asie, jejichž cena může být klidně desetinová či dvacetinová. Kromě toho, že hrozí poškození vozidla (důsledkem čehož může dojít mimo jiné i k další nehodě), jsou tyto díly velice problematické co do trvanlivosti. Může se tedy stát, že za krátkou dobu (klidně v řádu týdnů) budete vozidlo muset opravit ještě jednou, tentokrát však za své vlastní peníze.

Z těchto důvodů jednání s neoficiálními nehodovými službami důrazně nedoporučujeme.


Novinky


Pneu Stacho Vsetín

Provozní doba

  • Pondělí 8:00 16:00 h
  • Úterý 8:00 16:00 h
  • Středa 8:00 16:00 h
  • Čtvrtek 8:00 16:00 h
  • Pátek 8:00 16:00 h
  • Sobota 9:00 12:00 h
  • Neděle Zavřeno

Kde nás najdete?

Pneu Stacho Vsetín

Ohrada 2069, 755 01, Vsetín

Telefon: (+420) 571 423 399
(+420) 603 540 787

E-mail: pneu.stacho@post.cz


Facebook