Pirelli vyvinulo pneumatiky určené speciálně pro nový sporťák Alfa Romeo 4C

Pneu Stacho Vsetín » Aktuality » Pirelli vyvinulo pneumatiky určené speciálně pro nový sporťák Alfa Romeo 4C 

Populární italská automobilka nedávno představila svůj zcela nový lehký sportovní vůz označený jako 4C. Ten vyniká mimořádně líbivým designem, hmotností pod 900 kg, špičkovou dynamikou a perfektními jízdními vlastnostmi. To ale není vše. Pirelli, tradiční italská společnost vyrábějící pneumatiky, exkluzivně pro tento vůz vyvinula obutí, díky kterému nová alfa dokázala obkroužit slavný okruh Nürburgring za pouhých 8 minut a 4 vteřiny

Exkluzivní spolupráce dvou italských firem

Nestává se příliš často, aby výrobce pneumatik vyvíjel obutí určené speciálně pro konkrétní vůz. U skutečných supersportů se to někdy děje – typickým příkladem může být spolupráce automobilky Bugatti a Michelinu při vývoji speciálních pneumatik pro model Veyron – zde se ale bavíme o opravdu výjimečných a exkluzivních vozech, jejichž cenovky se pohybují kolem astronomického milionu Eur a podobně. Nová Alfa 4C sice rozhodně není autíčko pro masy, s cenovkou kolem milionu a čtvrt korun by ale mohla být alternativou pro motoristy, kteří v současné době preferují jiné sportovní vozy v této cenové relaci.

Vývoj pneumatik netrval ani rok

Inženýrům od Pirelli se podařilo nové alfě ušít botičky za méně než rok, což je poměrně unikátní. Vývoj totiž započal v loňském roce, během listopadu se již reálně testovalo a v průběhu února si pneumatiky vydobyly homologaci. Nová šelmička s nápisem Alfa Romeo vybavená speciálně vyvinutými pneumatikami od Pirelli je tak již nyní k dostání u dealerů.

Pneumatika nese název automobilky ve svém označení

Pirelli nové obutí pojmenovalo AR P Zero, přičemž asi není třeba dlouze vysvětlovat, kde se v tomto názvu vzala první dvě písmena. Tyto pneumatiky nebudou volně dostupné, jsou totiž určené speciálně pro vůz 4C. Na výběr budou dva rozměry, R17 na přední kola a R18 na zadní kola či R18 na přední kola a R19 na kola zadní. Dále je možné si objednat buď standardní P Zero anebo některou z verzí Racing či Trofeo, které vynikají nejlepší možnou přilnavostí.

Zrychlení jako u Ferrari

Malá alfa sice nedisponuje žádným mamutím výkonem – 177 kW není v dnešní době na sportovní vůz nic ohromujícího – její hlavní předností je ale extrémně nízká hmotnost. Ta činí pouze 895 kilogramů, díky čemuž je 4C schopné vystřelit na stovku za pouhé čtyři a půl vteřiny. To je přitom hodnota, kterou se pyšní slabší verze vozů od modly automobilového průmyslu, firmy Ferrari. Alfa má navíc pod kapotou malý přeplňovaný čtyřválec o objemu litr a tři čtvrtě. Nízká hmotnost je přitom výhodou i potenciálním problémem. Vůz totiž nemá kdovíjaký přítlak, a proto potřebuje mimořádně agilní obutí, které autu nedovolí „uletět“. Právě takovým obutím je přitom nové P Zero od Pirelli vyvinuté speciálně pro atraktivní šelmičku od Alfy Romeo.


Novinky


Pneu Stacho Vsetín

Provozní doba

  • Pondělí 8:00 16:00 h
  • Úterý 8:00 16:00 h
  • Středa 8:00 16:00 h
  • Čtvrtek 8:00 16:00 h
  • Pátek 8:00 16:00 h
  • Sobota 9:00 12:00 h
  • Neděle Zavřeno

Kde nás najdete?

Pneu Stacho Vsetín

Ohrada 2069, 755 01, Vsetín

Telefon: (+420) 571 423 399
(+420) 603 540 787

E-mail: pneu.stacho@post.cz


Facebook