Pár tipů pro změnu povinného ručení

Pneu Stacho Vsetín » Aktuality » Pár tipů pro změnu povinného ručení 

Pokud plánujete změnit poskytovatele povinného ručení, jen do toho. Na trhu figuruje řada společností a je pravděpodobné, že některá z nich vám dokáže nabídnout lepší podmínky než ta současná. Jako vždy je však třeba dát si pozor na několik věcí.

Použijte webové srovnávače a nebojte se uzavřít smlouvu přes internet

Na internetu s největší pravděpodobností narazíte na mnohem výhodnější nabídky, než jaké byste dostali na přepážce. Nicméně apelujeme na to, abyste si vždy přečetli velice důkladně pojistné podmínky. Pokud vás některá z nabídek na internetu zaujme a neshledáte na ní nic podezřelého, odešlete formulář a vyčkejte na doručení písemné smlouvy poštou. I tu si bedlivě přečtěte, a to včetně formulací psaných malým písmem!

Princip solidarity

Česká republika patří mezi země, ve které se téměř na všech úrovních aplikuje princip solidarity. U povinného ručení (a všeobecně u pojištění) platí, že méně rizikoví doplácí na více rizikové. I přesto však mají slušné výhody a bonusy řidiči ve věku mezi 40 a 50 lety bez pojistné události, kteří mají děti a jejich vozidlo je staré 3-8 let. Pokud však do této skupiny nepatříte, nezoufejte. I tak se můžete (nejenom) pomocí internetu dopátrat k zajímavým cenovým a pojistným podmínkám.

Desatero pro změnu pojišťovny

Zásadní je informovat včas současného poskytovatele povinného ručení. Každá smlouva má výpovědní lhůtu. Pokud ukončení smlouvy v této lhůtě nestihnete, reálně hrozí, že budete moci od pojišťovny odejít až za rok. Standardně je tato lhůta šestitýdenní. Ale pozor: šest týdnů před obnovením smlouvy již musí být pojišťovna vyrozuměna – dopis o odstoupení od smlouvy (pokud se rozhodnete pro tuto formu komunikace) musí již být doručen. Nejvhodnější je tedy jednat už dva měsíce před koncem smlouvy.

Do kdy můžu odstoupit, pokud se změní tarifní podmínky?

Standardně jeden měsíc od obdržení dopisu, ve kterém vás pojišťovna informuje o změně pojistného.

Další případy, kdy je možné odstoupit od pojistné smlouvy

  • Když prodáte auto. Nezapomeňte o tom však pojišťovnu informovat a doložit kupní smlouvu, příp. technický průkaz se záznamem o převodu.
  • Pokud se stanete obětí krádeže. Opět musíte ústav včas informovat a doložit protokol od policie.
  • Pokud se rozhodnete vozidlo sešrotovat. Opět nezapomeňte na doklad o ekologické likvidaci.

Máte za sebou bouračku? Sdělte to při podpisu smlouvy.

Pojišťovny si každého nového klienta prověřují a cokoliv zatajovat nemá smysl. Pokud jste někdy v životě způsobili dopravní nehodu, zjistěte si, kdy k ní došlo, jaká byla přibližně škoda a jak dlouho již jezdíte bez škodné události.

Je možné smlouvu uzavřít ihned po vypovězení té současné?

Ano, nicméně není to pravidlem.

Máte havarijní pojistku? Zažádejte o přepočet

Nezapomeňte si každý rok u havarijních pojistek zažádat o přepočet. Ušetříte. Pokud si totiž sjednáte pojištění na nové vozidlo, jehož cena rapidně klesne během pár let, nemá smysl platit stále stejně vysoké pojistné (pokud vám např. ukradnou zánovní automobil, dostanete za něj např. 500.000 Kč. Pokud však již vozidlo bude mít 6 let, případné pojistné plnění bude stěží třetinové.


Novinky


Pneu Stacho Vsetín

Provozní doba

  • Pondělí 8:00 16:00 h
  • Úterý 8:00 16:00 h
  • Středa 8:00 16:00 h
  • Čtvrtek 8:00 16:00 h
  • Pátek 8:00 16:00 h
  • Sobota 9:00 12:00 h
  • Neděle Zavřeno

Kde nás najdete?

Pneu Stacho Vsetín

Ohrada 2069, 755 01, Vsetín

Telefon: (+420) 571 423 399
(+420) 603 540 787

E-mail: pneu.stacho@post.cz


Facebook