Má smysl aplikovat tekuté stěrače?

Pneu Stacho Vsetín » Aktuality » Má smysl aplikovat tekuté stěrače? 

Ačkoliv se možná najde někdo, kdo o tekutých stěračích slyší poprvé, nejde o žádnou novinku. Přípravky k ošetření čelního skla, přes které je pak i v dešti či při sněžení skvělý výhled, jsou k dostání již řadu let. Ruku v ruce s technologickým pokrokem, zejména pak s nanotechnologiemi, roste i účinnost a šetrnost těchto přípravků.

Čistotu skla zajišťuje speciální tekutina

Tekuté stěrače vlastně ani žádnými stěrači nejsou. Čelní sklo zůstává i za nepříznivých povětrnostních podmínek čisté a průhledné díky speciální hydrofobní tekutině. Jakmile na sklo dopadne dešťová kapka či sněhová vločka, okamžitě je jako u klasických stěračů odvedena k okraji, kde nebrání výhledu. Na takto ošetřeném skle se navíc téměř netvoří námraza a i tehdy, když se drobný ledová vrstva objeví, je možné ji rychle a snadno sundat.

Tekuté stěrače jsou zcela bezúdržbové

Velkou výhodou tekutých stěračů je jejich nenáročnost. Přípravek pouze jednou nanesete a další 3-4 roky máte vystaráno. Tekutina na skle vytvoří speciální nano vrstvu, která vyniká odolností proti saponátu, kartáčům v myčce apod. Zcela navíc odpadá nutnost používat klasické stěrače.

Prodlužuje se životnost čelního skla

Díky tomu, že je čelní sklo udržováno v relativní permanentní čistotě, se prodlužuje jeho životnost. Na jeho povrchu ulpívá mnohem méně hmyzu, mastnot či třeba ptačího trusu. Ty je navíc mnohem snadnější odstranit.

Tekuté stěrače je možné použít na všechna skla

Velkou výhodou tekutých stěračů je jejich snadná aplikovatelnost na kteroukoliv prosklenou plochu na voze, a to včetně zrcátek či panoramatické střechy. Přípravek sice funguje nejlépe na čelním skle, ze kterého vodu takřka bezchybně odvádí (zejména při rychlostech nad 80 km/h), je ale možné jej použít klidně i na výše zmíněnou panoramatickou střechu či střešní okýnko. Ty díky němu získají dobré samočisticí schopnosti. Stačí drobný deštík a povrch je díky hydrofobní vrstvě nádherně čistý.

Při aplikaci postupujte podle pokynů. Některé přípravky mohou zanechat mapy na plastových dílech

Ještě před tím, než to svému plechovému miláčkovi takříkajíc natřete, investujte pár minut svého času k pročtení manuálu k produktu. Vždy je nezbytné skla nejprve dokonale vyčistit (nejlépe speciálním produktem k předčištění). Až poté je možné aplikovat tekuté stěrače. Téměř vždy bude součástí zakoupeného setu speciální utěrka, kterou aplikace probíhá. Dávejte si pozor, aby se přípravek nedostal do kontaktu s lakem či plastovými lemy. Zde by mohl zanechat nepěkné mapy či skvrny, které se problematicky odstraňují.

Kvalita je více či méně úměrná ceně

Tekuté stěrače jsou k dostání v mnoha cenových relacích. Nejlevnější produkty koupíte i pod stovku, za kvalitní stěrače využívající nanotechnologie dáte asi pětinásobek. Rozhodně však doporučujeme nešetřit. Poměr cena/výkon je totiž u dražších výrobků leckdy vyšší než u těch levnějších. Vydrží i několik let, fungují navíc relativně dobře i za nižších rychlostí či při drobném dešti.

Do ostřikovačů stačí nalít obyčejnou vodu

Díky speciální hydrofobní vrstvě se čelní sklo mnohem méně umazává. Případné nečistoty tak umyje i obyčejná voda. Aplikací kvalitních tekutých stěračů tedy ušetříte za letní ostřikovací směs. Vodu je možné samozřejmě používat i v zimě, ovšem pouze za mírného počasí a v kombinaci s nemrznoucí směsí.


Novinky


Pneu Stacho Vsetín

Provozní doba

  • Pondělí 8:00 16:00 h
  • Úterý 8:00 16:00 h
  • Středa 8:00 16:00 h
  • Čtvrtek 8:00 16:00 h
  • Pátek 8:00 16:00 h
  • Sobota 9:00 12:00 h
  • Neděle Zavřeno

Kde nás najdete?

Pneu Stacho Vsetín

Ohrada 2069, 755 01, Vsetín

Telefon: (+420) 571 423 399
(+420) 603 540 787

E-mail: pneu.stacho@post.cz


Facebook