Kvalitu letních pneumatik Continental ocenily německé autokluby

Pneu Stacho Vsetín » Bezpečnost » Kvalitu letních pneumatik Continental ocenily německé autokluby 

Letní pneumatiky Continental bodovaly v nezávislých testech řady německých autoklubů. V mnoha případech se dokonce staly absolutním vítězem. Výborně se umístily pneu určené jak na osobní vozy tak na SUV či užitkové automobily.

ContiPremiumContact 5

Tato pneumatika určená pro osobní vozy byla oceněna pro výbornou adhezi a handling. Díky 3D hranám velice dobře brzdí, a to jak na suchu tak na mokru. Má navíc vylepšený eko-profil, díky čemuž dochází k minimalizaci energetických ztrát. Aqua-drážky pak pneumatiku činí odolnou proti aquaplaningu. Pyšní se hned šesti tituly nejlepší pneumatiky v testu. Ocenily ji:

 • ACE (Automobil Club Europa) – nejlepší brzdné vlastnosti na mokru
 • ADAC – pneu s vyváženými vlastnostmi, obzvláště dobrá na mokru, nízká spotřeba paliva
 • GTU – nejlepší na mokru
 • Motor – velmi dobrá na všech typech povrchů, sportovní vlastnosti, nízký valivý odpor
 • Stiftung Warentest – dobrá na mokrém povrchu
 • Vil Bilgagare – velmi dobré brzdné vlastnosti na mokru, nízký valivý odpor, dobrý handling

ContiSportContact 5

Dlouhé řetězce molekul (Elastopolymer) pohlcují přirozenou frekvenci jedoucí pneumatiky. Pneumatika tak má výborné energetické vlastnosti a tolik se nezahřívá. Zvětšení kontaktní plochy pneumatiky má za následek lepší přizpůsobení se povrchu vozovky. ContiSportContact 5 tak nabídne vynikající adhezi, a to i při agresivnějším projíždění zatáček. Mezi její další výhody patří i snížení valivého odporu, spotřeby paliva také emisí CO2. Na kontě má čtyři vítězství. Jejích předností si všimly zejména:

 • ADAC – pneu s vyváženými vlastnostmi, nejlepší na mokrém povrchu, dobrá na suchém povrchu, nízká spotřeba paliva
 • Auto Bild Sportscars – sportovní pneu s příkladnými jízdními vlastnostmi na mokrém i suchém povrchu, perfektní přesnost řízení s okamžitou reakcí, velmi odolná proti aquaplaningu, krátké brzdné dráhy na mokrém i suchém povrchu
 • Auto Motor Sport – velmi dobré a bezpečné jízdní vlastnosti, minimální reakce při změně zátěže, nízký valivý odpor, odolná proti aquaplaningu
 • Gute Fahrt – nejkratší brzdná dráha na mokru, přesný handling, nejlepší na mokrém povrchu

ContiEcoContact 5

Použití vyššího a tvrdšího patního jádra v kombinaci se zesíleným patním páskem, nová bočnicová směs s optimalizovanou flexibilitou, koncept plochého profilu a extrémně tenké lamely umožňují kvalitnější přenos bočních sil a menší turbulenci vzduchu. Pneumatika tak vyniká prvotřídním handlingem, nízkým valivým odporem a tedy i nižší spotřebou paliva. Na svém kontě má dvě vítězství:

 • ADAC – vyvážená pneu, nízká spotřeba paliva a dobrý kilometrový výkon
 • Stiftung Warentestftung – velmi dobrá na suchém povrchu, velmi dobrý kilometrový výkon, nejnižší valivý odpor, dobrá na mokrém povrchu, nejnižší úroveň hlučnosti

ContiCrossContact UHP

Pneumatika určená pro SUV a užitkové vozy, jejíž bionický profil, asymetrický dezén, robustní vnější ramenní část a široké obvodové drážky účinně odvádí vodu a lehce přenáší příčné síly. Výsledkem je krátká brzdná dráha, stabilita v zatáčkách, odolnost proti aquaplaningu a také solidní vlastnosti v lehkém terénu (tráva, písek, mělké bláto, štěrk). Její kvality si všiml Auto Bild Allrad, v jehož testu pneumatika ContiCrossContact UHP zvítězila, a to zejména díky nejkratší brzdné dráze na mokrém i suchém povrchu, preciznímu handlingu a off-road výkonu.

Rozhodují i rozměry. Stejné pneumatiky nemusí mít vždy stejné vlastnosti

Ocenění od německých autoklubů je pro pneumatiky Continental prestižní záležitostí. Zvláště, když ke svým výsledkům autokluby přišly pomocí sofistikovaných testů, nikoliv jen na základě např. testovací jízdy. Pro absolutní férovost je ale nutné dodat, že vítězem testu byla vždy rozměrově specificky definovaná pneumatika. Např. poslední jmenovaná pneumatika, ContiCrossContact UHP, byla oceněna v rozměrech 235/65 R17 V. První jmenovaná, pneumatika ContiPremiumContact 5, se pak sice stala absolutním vítězem testu klubu ACE, ovšem v rozměrech 205/55 R16 V. Tatáž pneumatika o rozměrech 195/65 R15 V se pak v testu ACE musela spokojit se třetím místem. V testu ADAC stejná pneumatika sice zvítězila v rozměrech 205/55 R16 V, patnáctipalcové provedení 185/60 R15 H však skončilo až druhé. Pokud tedy vybíráte vhodné pneumatiky pro svůj vůz, vždy berte v potaz i rozměrové specifikace. Vlastnosti některých pneumatiky se totiž nejefektivněji projeví např. při užších či širších rozměrech.


Novinky


Pneu Stacho Vsetín

Provozní doba

 • Pondělí 8:00 16:00 h
 • Úterý 8:00 16:00 h
 • Středa 8:00 16:00 h
 • Čtvrtek 8:00 16:00 h
 • Pátek 8:00 16:00 h
 • Sobota 9:00 12:00 h
 • Neděle Zavřeno

Kde nás najdete?

Pneu Stacho Vsetín

Ohrada 2069, 755 01, Vsetín

Telefon: (+420) 571 423 399
(+420) 603 540 787

E-mail: pneu.stacho@post.cz


Facebook