Kamery v autech: módní trend či nezbytnost?

Pneu Stacho Vsetín » Naše tipy » Kamery v autech: módní trend či nezbytnost? 

V dnešní společnosti panuje značná nervozita. Nikdo nikomu nevěří, o všem se sepisují smlouvy, soudy jsou zavaleny obrovským množstvím často absurdních žalob. Bohužel stále platí a vždy bude platit, že tak, jak se k sobě chováme ve společnosti, se k sobě chováme i na silnici. Tento bratrovražedný sentiment je na našich silnicích skutečně patrný. Stále častěji se potýkáme s vybržďováním, riskantním předjížděním a není ničím zvlášť neobvyklým, když si řidiči svůj spor vyřeší, lidově řečeno, ručně. Nemalé části z nás však přetekl pohár trpělivosti a uchýlili se k zoufalé, avšak bohužel jediné, možnosti – instalaci kamer, které zachytí průběh jízdy a často pomohou určit viníka.

Kamery jsou běžně k dostání v mnoha typech

Pokud se pro instalaci kamery do svého vozu rozhodnete, vězte, že s koupí problém mít nebudete. I na malém českém trhu je jich totiž k dispozici dostatek, případně není problém objednat si kameru ze zahraničí. Základní verze kamer dokáží se slušnou ostrostí zachytit video vaší jízdy, prémiové typy ve vyšší cenové relaci dokáží kromě dění před vozidlem zachytit i dění za ním (v podstatě se jedná o dvojitou kameru) či v interiéru, zaznamenat zvuk nebo komunikovat s GPS navigací. Díky tomu je pak při případném prokazování škodné události možné přesně zmapovat konkrétní cestu v čase i v místě.

Je používání takových kamer legální?

Samozřejmě že ano za předpokladu, že tuto kameru např. nezneužijete k ilegálnímu natáčení. Při případném prokazování průběhu škodné události bude policie brát záznam jednoznačně v potaz, nicméně je nutné zabezpečit jeho nepozměnitelnost.

Snadná manipulace a ovládání

Vzhledem k tomu, že kamery nepatří do výbavy automobilu, je možné je namontovat bez složitého vyřizování homologací apod. Jejich obsluha je navíc intuitivní a zvládne ji každý. Díky tomu, že je záznam ukládán zpravidla na paměťovou kartu o velikosti 32 GB, vejde se na něj až 30 hodin videa. To znamená, že není nutné záznam po každé jízdě přemazávat (většina kamer navíc funguje na principu automatického přemazávání v případě, že se nic nestane). Pro přehrátí pak stačí mít jakýkoliv program, který podporuje formát mp4.

Cenové rozpětí kamer

Pokud jde o cenu takovéto kamery, pohybujeme se od 2.000 Kč u levných asijských výrobků (které však často splní svůj účel bez potíží) až po desetinásobek, za který je možné pořídit špičkové zařízení se všemi funkcemi uvedenými v tomto článku.

Ať už se rozhodnete pro koupi takového zařízení či nikoliv, přejeme vám hodně štěstí na cestách a snad se nikdy nedostanete do situace, kdy se místo oběti stanete viníkem. Je to smutné, ale často to může být právě záznam pořízený kamerou ve vašem vozidle, který rozhodne.


Novinky


Pneu Stacho Vsetín

Provozní doba

  • Pondělí 8:00 16:00 h
  • Úterý 8:00 16:00 h
  • Středa 8:00 16:00 h
  • Čtvrtek 8:00 16:00 h
  • Pátek 8:00 16:00 h
  • Sobota 9:00 12:00 h
  • Neděle Zavřeno

Kde nás najdete?

Pneu Stacho Vsetín

Ohrada 2069, 755 01, Vsetín

Telefon: (+420) 571 423 399
(+420) 603 540 787

E-mail: pneu.stacho@post.cz


Facebook