Neschovávejte na zimu litá kola do garáže, když nemusíte

Pneu Stacho Vsetín » Bezpečnost » Neschovávejte na zimu litá kola do garáže, když nemusíte 

Pro řadu z nás je každoročním evergreenem letní sezona na litých kolem a zimní pak na plecháčích. Přitom zamykat liťáky na zimu do garáže jen kvůli tomu, aby si neublížily, je trochu zbytečné. Kola dokáží perfektně zakonzervovat speciální ochranné laky. Chrání totiž jak proti mechanickému poškození, tak proti oxidaci a následnému šednutí hliníku.

Vysoce účinná trojvrstvá ochrana

Jedním z technicky nejvyspělejších řešení ochrany litých kol v náročném zimním období je nanesení tří vrstev (základní lak, barevný lak a svrchní bezbarvý lak), které pak společně zajišťují skvělý vzhled i po nekonečné koupeli v roztoku vody a posypové soli. Základním lakem je vždy černý nebo šedý extrémně tvrdý práškový lak, který se nanáší elektrostaticky a poté je vypalován při teplotě 210 °C po dobu 45 minut. Barevný lak se aplikuje v tekutém stavu a stabilizuje se dalších 40 minut při teplotě 180 °C. Jako první linie ochrany před (převážně mechanickými) nástrahami venkovního prostředí se poté nanáší svrchní bezbarvá vrstva laku. Výsledkem jsou kola, která se nemusíte bát vzít s sebou na lyžařskou dovolenou. A co víc? Trojvrstvá ochrana kolům pomáhá udržet se ve formě celoročně, ne jen v zimě.

Kola prochází náročným testováním v laboratoři i v reálném prostředí

Účinnost ochrany je u kol ještě před vypuštěním na trh laboratorně kontrolována. Tuto kontrolu by měla provádět nezávislá externí laboratoř podle homologace ECE-R124. Normovaný test pro kola znamená 300 hodin koupele v agresivní směsi štěrku, soli, kyseliny octové a chloridu měďnatého. Kromě odolnosti jako takové se testuje i přilnavost laku k povrchu kola, a to naříznutím šesti rovnoběžnými řezy, které protíná v pravém úhlu dalších šest řezů. Po takto narušeném povrchu pak následně korzuje kartáč s tím, že se dává pozor, aby se lak i přes poškození neodlupoval.


Novinky


Pneu Stacho Vsetín

Provozní doba

  • Pondělí 8:00 16:00 h
  • Úterý 8:00 16:00 h
  • Středa 8:00 16:00 h
  • Čtvrtek 8:00 16:00 h
  • Pátek 8:00 16:00 h
  • Sobota 9:00 12:00 h
  • Neděle Zavřeno

Kde nás najdete?

Pneu Stacho Vsetín

Ohrada 2069, 755 01, Vsetín

Telefon: (+420) 571 423 399
(+420) 603 540 787

E-mail: pneu.stacho@post.cz


Facebook