Mýt auto i v zimě? My říkáme ano

Pneu Stacho Vsetín » Aktuality » Mýt auto i v zimě? My říkáme ano 

Našli bychom spoustu důvodů, proč pečovat o vzhled a čistotu svého auta i v zimním období. Zejména tehdy, kdy se hodně solí a na citlivých místech se zdržují nánosy nečistot, auto trpí. Dříve se může objevit koroze či viditelné poškození laku. Auto tak rychleji ztrácí na hodnotě. V neposlední řadě pak nepečlivý přístup k péči o vůz může v očích ostatních napovídat ledasco o nás jako o lidech. S klidným svědomím tedy říkáme: auto myjte i v zimě. Má to smysl.

Chceš, abych dobře sloužil? Umyj mě

Zimní období je výzvou pro řidiče i pro auta. Ještě než začne, doporučujeme vůz kompletně umýt a jeho povrch ošetřit voskem. Vosk je výborný hlavně na citlivé části, které chrání před agresivními činiteli, mezi které patří třeba posypová sůl. Čisté auto je nezbytným předpokladem k tomu, aby vám mohlo dlouho a dobře sloužit. A také k tomu, aby si udrželo hodnotu při případném prodeji.

V zimě se auto rychle znovu zašpiní. Proč bych tedy měl jezdit na myčku?

Právě proto, že je zima náročným obdobím, během kterého se auto špiní rychleji. Více špíny totiž znamená více agresivních činitelů, které se usazují na citlivých místech a způsobují degradaci materiálu. Chtějte svěže vypadající a novotou zářící auto. Přesvědčte se, že zimní mytí dává smysl.

Existují nějaká úskalí?

Z technického pohledu je na dobře vybavených myčkách možné auto umýt i při arktických teplotách. Všeobecně se doporučuje počkat, až se teplota ustálí někde kolem nuly. Pokud byste si přece jen chtěli nechat opečovat zevnějšek svého vozu a rtuť teploměru ukazovala nějakých -20 °C, nechte si vůz dobře vysušit. Jinak hrozí zamrznutí např. víčka od nádrže, dveří od kufru apod. V případě, že ale narazíte na myčku, kde používají tzv. osmotickou vodu – jde o vodu, která prošla reverzní osmózou a nezamrzá – můžete předešlé dvě věty klidně ignorovat.

Prohřáté auto se myje snadněji

Ideální je, když na myčku přijedete se zahřátým vozem. Prohřátý povrch totiž znamená šetrnější a efektivnější umytí. V praxi to znamená jedno: prostě s autem ujeďte nějaký ten kilometr a až potom miřte na myčku.

Nejlepší je ruční a bezkontaktní mytí

Pokud chcete pro svůj vůz tu nejlepší péči, dopřejte mu ruční umytí. Ruce se totiž dostanou téměř všude. Mytí je tak mnohem důkladnější než u stroje. Výhodou bezkontaktním mytí je pak šetrnost. Nemá totiž jak dojít k mechanickému oděru a poškození laku.

Jak často bych měl mýt své auto?

Svému autu výrazně pomůžete už tehdy, když na myčku zamíříte během zimy dvakrát. Pokud jezdíte hodně a jste z velkého města, pak samozřejmě zvažte kratší intervaly. Totéž by měli udělat i ti z nás, kteří žijí na horách, kde jsou zimy delší a více se solí. Minimálně jednou by se pak mělo jednat o oplach zahrnující ošetření konzervujícím voskem.


Novinky


Pneu Stacho Vsetín

Provozní doba

  • Pondělí 8:00 16:00 h
  • Úterý 8:00 16:00 h
  • Středa 8:00 16:00 h
  • Čtvrtek 8:00 16:00 h
  • Pátek 8:00 16:00 h
  • Sobota 9:00 12:00 h
  • Neděle Zavřeno

Kde nás najdete?

Pneu Stacho Vsetín

Ohrada 2069, 755 01, Vsetín

Telefon: (+420) 571 423 399
(+420) 603 540 787

E-mail: pneu.stacho@post.cz


Facebook